nagłówek h1

Jesienne sumy - Rafał Stasiak

Jesień w tym roku była, a właściwie nadal jest wyjątkowa. Na przełomie września i października ciągle mieliśmy temperatury przekraczające 20 stopni. O tym jakie przygody spotkały Rafała Stasiaka podczas jesiennego „sumowania” przeczytacie w aktualnym wydaniu Świata Suma. 

Dodano: 2018-11-02

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Rafał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Jesień tego roku, tak jak i lato, była niesamowicie piękna. Jak przystało na prawdziwe polskie społeczeństwo, są grupy, które są z tego powodu niezadowolone.

Rolnicy narzekają – no bo susza, strażacy – bo dużo pracy, ci z nadwagą – bo gorąco, łysi – bo słońce pali w czachę, itd. Mnie interesowała tylko jedna rzecz, czy ta piękna pogoda spowodowała, że moja ukochana rzeka Warta będzie na tyle głęboka, aby móc popłynąć na ryby. Wtedy jasno się określę, czy stanę po stronie „narzekaczy” czy też „zadowoleńców”. Koniec września to temperatury w przedziale 20-25 stopni (po prostu czysta poezja), praktycznie jeszcze lato, choć to już kalendarzowa jesień. Ryba pięknie jeszcze „gryzie”, a więc do dzieła.
 

 

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com